Nestárneme s věkem, ale se zkušenostmi.

Cocoa - kakao

27. března 2013 v 11:21 | YouFutures |  Komoditní průvodce

Cocoa - kakao

Název Cocoa, značka CC, obchoduje se na burze ICE (NY). Obchoduje se v USD/tuna, jeden kontrakt obsahuje 10 tun kakaa. Patří do kategorie potravin a kategorie soft. Z pohledu spotřeby se jedná o luxusní statek, cena je tedy daleko více závislá na hospodářské situaci (na rozdíl např. od cukru).
První civilizací, která znala a pěstovala kakaovník, byli Olmékové, kteří žili na pobřeží Mexického zálivu již 400 př. n. l. V r. 1502 byl Kryštof Kolumbus prvním Evropanem, který viděl kakaové boby a ochutnal nápoj. Po něm přivezl do Španělska kakaové boby i návod a nástroje na výrobu nápoje Fernando Cortéz. Z Evropy se kakao dostalo do Afriky, která je momentálně hlavním producentem. Pobřeží slonoviny (40% světové produkce), Ghana (15%), Indonésie (14%), Brazílie (4%). Ročně se vyprodukuje 3 - 4 mil tun kakaa.
Pro trh s kakaem jsou typické střídající se období přebytku a nedostatku spojené s výchylkami cen. Příčinou je nerovnováha poptávky a nabídky způsobovaná tím, že kakaové boby jako plody stromů nemohou být rychle z roku na rok vypěstovány - v období velké poptávky se sází hodně nových stromů, které ovšem začínají plodit až po letech, kdy už poptávka může být úplně jiná a často tak v období přebytku snižují ceny, mnohde se je ani nevyplatí sklidit a shnijí na stromech. Další velký vliv na trh s kakaem mají spekulační nákupy - investoři, kteří investují své peníze do kakaa jako výhodné komodity a spekulují na pokles či růst ceny - kakao změní průměrně čtrnáctkrát svého majitele, než se dostane ke konečnému výrobci. Dalším důvodem nestability cen je vliv nadnárodních firem výrobců čokolády, které se staly díky svým zásobám a vlivu na ceny nejsilnějšími hráči na trhu s kakaem. Šest největších firem ovládá 80 % trhu

Významné tržní faktory:
- Americký dolar - v této měně je kótována cena kakaa, vliv je nejsilnější v době, kdy chybí primární tržní fundamenty
- Pokles zásob - spotřeba kakaa neustále roste (cca 2-3 % za rok), ale nestabilita je na straně nabídky. Tuto nestabilitu způsobuje především počasí a různé druhy nemocí a škůdců.
- Politické nestabilita Afrických zemí - jelikož se většina produkce kakaa soustřeďuje v západní Africe (70%), která je politicky nestabilní a jsou zde časté ozbrojené konflikty, je cena velmi citlivá na nepříznivé zprávy z této oblasti.
- Rychle se rozvíjející země - růst poptávky v rychle rostoucích ekonomikách jako je Indie a Čína, kde si čím dál větší procento populace zvyká na západní životní styl.

Významné organizace:
- International Cocoa Organization - mezinárodní organizace sdružující jak spotřebitelské státy, tak státy s největší spotřebou kakaa. Zveřejňuje statistiky a předpovědi stavu produkce a spotřeby kakaa a celkově se snaží o neustálý růst kakaového průmyslu.
- World Cocoa Foundation - organizace podporující farmáře pěstující kakao.
- Cocoa Producers' Alliance - sdružuje hlavní pěstitele, kteří produkují 75 % kakaových bobů. Vydává týdenní přehledy a analýzy.
- The European Cocoa Association - reprezentuje evropský kakaový sektor. Vydává statistiky a analýzy.
- National Confectioners Association resp. Chocolate USA - reprezentuje americký, mexický a kanadský kakaový průmysl. Vydává statistiky a analýzy.
 


Aktuální články

Reklama